سفارش تبلیغ

پایه عکاسی مونوپاد
.
سیرت

هیچیک از حالتهای دگرگون هشیاری به اندازه ی هیپنوتیسم بحث انگیز نبوده

است.هیپنوتیسم که زمانی در زمره ی سحر و جادو به حساب می آمد،اینک موضوع بررسیهای دقیق علمی قرار گرفته است. مثل سایر حوزه های پژوهشهای روانشناختی، در این زمینه نیز مجهولات بسیار است، اما تاکنون به واقعیتهای زیادی هم دست یافته ایم.

  

 

آموزش هیپنوتیزم

متن زیر روشی آسان برای هیپنوتیزم وخود هیپنوتیزم است ونیاز به تمرین زیادی ندارد. به خاطر داشته باشید که… همه ی افراد هیپنوتیزم نمی شوند. بعضی افراد چنان در نگرانی ها وتنش ها غرق شده اند که به راحتی قادر به هیپنوتیزم نیستند. برای اینکه هیپنوتیزم شوید …باید بتوانید خودرا آرام ورها سازید و مغز خود را از افکار رها سازید وبه هیچ چیز فکر نکنید، درست مانند کاری که در مراقبه انجام می دهید …

به شما توصیه می کنم که این کار را اول رو خود و بعد روی دیگران انجام دهید …

 

  1. بصورت راست و90درجه روی یک صندلی راحتی بنشینید، چشمان خود را ببندید ودستانتان را در طرفین یا روی پاهایتان قرار دهید. تکان نخورید. فقط یک دقیقه آرام آنجا بنشینید.

  2. ذهنتان را از همه ی نا آرامی ها و مشغله ها پاک کنند. اما چگونه؟ … کافیست که یک گنجه فلزی بزرگ را در ذهن خود تجسم کنید. بعد آن را باز کنید و تمام افکارتان را، تک، تک در آن قرار دهید… اقساط… ناکامی ها… دغدغه ها… کارها و هر چیزی که ممکن است فکرتان را به خود مشغول کند. سپس در گنجه را ببندید، آن را قفل کنیدو آن را از ذهنتان بیرون نمایید.

  3. حالا برای مدتی آرام و بدون فکر بنشینید. قبل از اینکه به مرحله ی بعد بروید… فراموش نکنید به خود تلقین کنید که، به هر قسمت از بدنتان توجه می کنید… آرام وراحت تر می شود. باید این را حتما به خود تلقین کنید.

  4. این کار را از سرتان شروع کنید. تجسم کنید که تک، تک اجزای سرتان آرام می شوند… ابتدا چشمها… سپس گوشها… دهان… وبقیه ی اجزا. خوب روی هر جز وقت بگذارید تا مطمئن شوید آن قسمت کاملا آرام شده.

  5.     حال مشابه همان کارها را با گردنتان انجام دهید.

  6. سپس به سینه وشکم خود بپردازیدوبا قلب خود شروع کنید… آن را آرام کنید. سپس سینه و شکم خود را آرام، راحت وسبک نمایید.

  7. بعد به سراغ دستانتان بروید. آنها را آرام نمایید وشل شدن آنها را احساس کنید. تک اعضای دستتان،حتی انگشتانتان را آرام کنید.

  8.     حال تمام اعضای کشاله ی ران را آرام وسبک نمایید.

  9.     اکنون این کار را با بقیه ی اجزای پای خود انجام دهید… از ران ها گرفته تا تک، تک انگشتان پا.  

حالا شما باید کاملآ آرام، شل، منبسط و رها باشید. و حالا قسمت اصلی کار… مرحله ای که وارد خلسه می شوید ومی بینید که این تکنیک واقعاً جواب می دهد.….

  1. به خود تلقین کنید که، دست راستتان سبک و سبک تر می شود.به تلقین کردن ادامه دهید و سبک شدن آن را احساس کنید. به خود تلقین کنید که دستتان آنقدردارد سبک می شود که شروع به بلند شدن از روی پاههایتان می کند. در حالی که این احساس را به خود تلقین می کنید، بلند شدن آن را حس کنید. دستتان هرلحظه سبک وسبک تر می شود تا آنجا که کاملا بالا می آید و در هوا قرار می گیرد.

  2. وقتی که مر حله قبل کامل شد و دستتان در هوا معلق شد، می توانید به خود تلقین کنید که دوباره دستتان سنگین می شود، پایین ترمی آید و روی پاهایتان قرار می گیرد.سپس به خود تلقین کنید که با فکری راحت، پر انرژی، وشاداب بیدار خواهید شد.

  3. چشمان خودرا باز کنید وآنچه را که انجام داده اید مرور کنید. تجربه ی خود را در یک دفتر یادداشت کنید.اگر موفق نشدید… یک بار دیگر تلاش کنید و آنقدر به تلاش خود ادامه دهید تا راضی شوید. اگراین روش هیچ وقت روی شما کار نکرد… ممکن است شما جزو کسانی باشید که هیپنوتیزم نمی شوند.

واما… این روش را میتوانید روی دیگران اجرا کنید.این کار را روی بهترین دوستتان انجام دهید… در اینجا شما باید به آنها تلقین کنید که اجزای بدنشان آرام می گردد. سپس قسمت جالب بالا رفتن دست را به وی القا کنید. به خاطر داشته باشید که وقتی قسمت های بدن آنها را آرام می کنید(بوسیله ی تلقین) به او بگویید که آرامتر و خواب آلود تر می شود. اگرتوانستید آنها را هیپنوتیزم کنید می توانید آنها را به کارهای سخت تری نیز وادارید…

به خاطر داشته باشید که آنها را هرگز به کارهایی که به خودشان یا دیگران ضربه می زند وادار نکنید.

شما می توانید از این متد برای به خاطر سپردن چیزهای مختلف یا برنامه ریزی برای کم کردن وزن یا بهتردرس خواندن یا هر چیز دیگری که بخواهید استفاده کنید.

راهنمایی ها:

برای خود هیپنوتیزم کامل حدود یک ساعت وقت لازم است. اگر وقت کافی برای انجام این کار ندارید، می توانید تمرینات را قسمت بندی کنید(این کار در هر صورت پیشنهاد می شود) . مثلا مراحل آرام کردن ذهن را سه روز وبه مدت روزی 5دقیقه تمرین کنید. پس از

سه جلسه تمرین مدت زمان "آرام کردن ذهن" را به 2 دقیقه کاهش داده و جزء بعدی، یعنی آرام کردن بدن را به آن اضافه نموده و به مدت 5 دقیقه تمرین کنید و به همین شکل بقیه اجزا را قسمت بندی وتمرین کنید. وهر چه جلوتر میروید مدت زمان مراحل قبلی را کاهش دهید.

باید بگویم که شما پس از به اتمام رساندن برنامه ی تمرین بالا می توانید پس از شمارش مثلا 7تا 1(یا هر عدد دلخواه) وارد خود هیپنوتیزم شوید!!! برای این کار فقط کافیست که به جای مرحله بالا بردن دست به خود تلقین کنید که: «با شمارش هفت شماره ی معکوس (یا هر شماره ای که دوست دارید)خواب وخلسه ی من بیشتر وآرامش من بیشتر وبیشتر خواهد شد. بعد از گفتن هر شماره عمیق تر شدن خواب وافزوده شدن آرامش خودرا به وضوح حس خواهم کرد.در هر بار تنفس بین شماره ها ، خلسه ام بهتر و عمیق تر خواهد شد.»

برای بیدار شدن از خواب مصنوعی نیز می توان از 1 تا هفت شمرد و از تلقینات معکوس(بر عکس تلقینات بالا) استفاده نمود.

 

 


نوشته شده در یکشنبه 90/9/20ساعت 5:28 عصر توسط sareban نظرات ( ) | |


قالب وبلاگ : قالب وبلاگ

 دانلود آهنگ - قیمت خودرو - قالب وبلاگ